הודעה שפורסמה ע"י מרכז השבבים הארצי
טלפון מרכז השבבים  03-9681610
‏1 יוני 2010
‏י"ט סיון תש"ע
הוד. 425/10
 
הודעה לעיתונות
 
איבדתם את הכלב – בקרוב יהיה קל ומהיר יותר לאתרו!!
היום נכנסות לתוקפן התקנות להסדרת הפיקוח על כלבים הקובעות כי במרכז הארצי לרישום כלבים של השירותים הווטרינרים במשרד החקלאות ניתן יהיה למצוא את מספר הטלפון של בעל הכלב – וכך לאתרו ביתר קלות במידה שהכלב אבד
 
המרכז הארצי לרישום כלבים, המאגד את פרטי כלל הכלבים הרשומים בישראל, נפתח על ידי השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות לפני למעלה מחמש שנים. מאז הקמתו, מאגד המרכז את פרטיהם של כלל הכלבים הרשומים בישראל. היום (1.6.2010) נכנסת לתוקפה תקנה הקובעת כי גם מספר הטלפון של בעלי הכלב יופיע במרכז הרישום, בפרטים הגלויים לעיון הציבור באתר האינטרנט, על מנת לאתרו ביתר קלות ומהירות.
 
על מנת למנוע מצב בו מספר הטלפון של בעלי הכלב מופיע בניגוד לרצונו, קובעת התקנה החדשה כי במהלך השנתיים הקרובות לא יפורסם מספר הטלפון, ובתקופה זו יכולים בעלי כלבים לפנות בכתב לשירותים הווטרינריים במשרד החקלאות ולבקש להסיר פרט זה ממאגר הנתונים. פנייה בכתב ניתן להעביר דרך מייל או פקס, למרכז הארצי לרישום כלבים, בהתאם לפרטים המצוינים באתר האינטרנט. מיום פרסום מספרי הטלפון, יוכלו בעלי כלבים לבקש להסירם מרשימה זו באמצעות פנייה לרופא הווטרינר הרשותי, לפי אזור מגוריהם.  
 
נכון להיום כולל המרכז מידע אודות כ- 400,000 כלבים. הוא פתוח לעיון הציבור באינטרנט וכולל את הפרטים הבאים: שם מלא וכתובת של בעלי הכלב ופרטים על הכלב, כדוגמת: מתי חוסן נגד כלבת, האם הוא מעוקר או מסורס, מה גילו, האם הוא משתייך לקבוצת הכלבים המסוכנים וכו'. בעקבות תיקון התקנות יפורסמו גם מספרי הטלפון של בעלי הכלבים במרכז הרישום.
מטרת המרכז להסדיר את הפיקוח על כלבים במדינת ישראל וליצור מאגר נתונים אחד, כלל ארצי, הכולל בתוכו פרטים של כל הכלבים הרשומים בישראל, מתוך דאגה לבריאות הציבור ובעלי החיים.
 
הפרטים המפורסמים במרכז הרישום מאפשרים לציבור, לעמותות למען בעלי חיים ולרשויות הווטרינריות העירוניות לאתר את בעליהם של כלבים משוטטים שאבדו ולהשיבם לבעליהם. כמו כן, במקרה של נשיכה או תקיפה, ישנה אפשרות לברר את פרטי הכלב, תוקף רישיונו וחיסונו נגד מחלת הכלבת, לפי פרטי הבעלים. ועדת הכלכלה של הכנסת, שאישרה תקנה זו, קיבלה את הטיעון כי האינטרס הציבורי ליצור מאגר מידע אמין ונגיש לציבור מתוך דאגה לבריאותו גובר על אינטרס צנעת הפרט.
 
מאז הקמת המרכז הארצי לרישום כלבים, מתקבלות מדי יום כ- 15 הודעות על אובדן או מציאה של כלבים. מרכז הרישום מבצע "איחוד משפחות" של כלבים אבודים ובעליהם באמצעות הצלבה של נתונים של כלבים אבודים וכאלה שנמצאו, זאת בנוסף ל"איחודי משפחות" שמתבצעים ישירות לפי המידע שבאתר, מבלי ליצור קשר עם המשרד. הוספת מספרי הטלפון של הבעלים לצד פרטי הכלבים, תאפשר לאתרם ביתר קלות, במידת הצורך, ובכך למנוע מקרים עצובים של כלבים שאבדו ולא מצליחים לאתר את בעליהם.
 
בשל העובדה כי פרטי הכלבים במרכז נסמכים על נתונים שהתקבלו ממחלקות ווטרינריות של הרשויות והמועצות המקומיות בכל הארץ, הציבור נקרא להקפיד ולבדוק את נכונות פרטי הכלב שברשותו, ובמקרה של אי דיוק לפנות למחלקה הווטרינרית במקום יישובו, לתיקון הטעות. כמו כן, בכל שינוי בפרטים, מחובתו של בעל הכלב ליידע ולעדכן.
 
המרכז הארצי לרישום כלבים http://www.vtr.moag.gov.il/vtr/DogCenter/
 
 
דפנה יוריסטה
דוברת משרד החקלאות ופיתוח הכפר

                הארזים 13, ירושלים               02-6522653              דוא"ל: info@vethakerem.com      מפת הגעה
                   
                          
 מצאו אותנו בפייסבוק: http://www.facebook.com/profile.php?id=100002105407442
                                                    
לייבסיטי - בניית אתרים